Mālkalnes prospekts 3, Ogre, LV-5001
Mālkalnes prospekts 3, Ogre, LV-5001

Ogres novadā tekstila materiālu nodošana kļūst pieejamāka

Lai mazinātu tekstila radīto vides piesārņojumu un veicinātu izstrādājumu atkārtotu izmantošanu, Ogres novadā tiek paplašinātas iespējas nodot tekstilu un aksesuārus tam paredzētos speciālos šķirošanas konteineros.

Tekstila izstrādājumi veido apmēram 4% atkritumu, kas šobrīd tiek noglabāti. Iegādājamies aizvien vairāk tekstila, bet to izmantošanas reižu skaits sarūk. Tekstilu iegādājoties un lietojot apzinīgi, kā arī to šķirojot, varam samazināt radīto un apglabāto atkritumu apjomu.

Ogres novada pašvaldība un atkritumu apsaimniekotājs SIA “Ķilupe” sadarbībā ar AS “AJ Power Recycling” un SIA “3R” pilnveido tekstila izstrādājumu dalītās vākšanas iespējas Ogres novadā.

Svarīgi atcerēties − tekstila konteiners nav paredzēts citiem atkritumiem! Viens sadzīves atkritumu maiss var sabojāt visu konteinera saturu. Tieši tāpēc tekstila šķirošanas konteineros aicina nodot tikai tīras, nesaplēstas un atkārtotai lietošanai derīgas lietas, kas ievietotas stingri aizsietā maisā.

Tekstila šķirošanas konteineros DRĪKST ievietot tīru apģērbu un apavus, kas ir derīgi atkārtotai lietošanai, piemēram, kreklus, bikses, mēteļus, cimdus, cepures, apavus, mājas tekstilu (aizkarus, segas u. c.).

Tekstila šķirošanas konteineros NEDRĪKST ievietot: mitru, netīru, sapelējušu apģērbu / apavus; apģērbu / apavus ar specifisku smaku; netīru, ar sadzīves ķīmiju, motoreļļām notraipītu apģērbu / apavus; lupatas, auduma atgriezumus; apakšveļu, zeķes; matračus; bižutēriju, rotaļlietas; somas, makus, jostas; gumijas apavus; speciālos ziemas sporta apavus (slidas, slēpjzābakus u. c.); apavus, kas nav pāris, un bojātus apavus.

Tekstila šķirošanas konteineri pieejami publiskai lietošanai ikvienam iedzīvotājam, un tajos var ievietot tīru, turpmākai lietošanai derīgu dažādu veidu apģērbu, apavu pārus un mājas tekstilu.

Tekstila šķirošanas konteineri atrodas šādās adresēs:

  • Ogrē, Skolas ielā/Jūlija Alberta Marsona laukumā pie Ogres dzelzceļa stacijas pretī veikalam “Maxima”,
  • Ogrē, pie Jaunogres dzelzceļa stacijas,
  • Ogrē, Zilokalnu prospektā 12 (ārpusē pie SIA “Ogres Namsaimnieks” teritorijas),
  • Ogrē, Rīgas ielā 11a (degvielas uzpildes stacijas “Neste” teritorijā),
  • Ogrē, Brīvības ielā (Krasta laukumā) pretī Ogres luterāņu baznīcai,
  • Ciemupē, pie sporta laukuma,
  • Ogresgalā, stāvlaukumā pie Kultūras nama / Ogresgala pagasta pārvaldes,
  • Ķegumā, stāvlaukumā pie tirgus laukuma (Ķeguma prospektā).

!!! Svarīgi !!! Nodotajam tekstilam ir jābūt ievietotam stingri aizsietā maisā! Lūgums ievērot kārtību pie konteinera. Ja tas ir pilns, ziņot atkritumu apsaimniekotājam.

Neskaidrību gadījumā lūdzam sazināties ar SIA “Ķilupe”, tālr. 65071222, 29104053, e-pasts: kilupe@gmail.com.

Informāciju sagatavoja SIA “Ķilupe”

Related Posts

Arhīvi