Mālkalnes prospekts 3, Ogre, LV-5001
Mālkalnes prospekts 3, Ogre, LV-5001

SIA “Ogres Namsaimnieks” siltumenerģijas tarifs – viens no zemākajiem valstī

Šobrīd pasaulē tiek piedzīvota enerģētikas krīze, kuru izraisījis straujais dabasgāzes cenas pieaugums. Šis pieaugums rada būtisku ietekmi uz siltumenerģijas ražošanas izmaksām un tarifu kāpumu tajās apdzīvotajās teritorijās, kurās siltumenerģijas ražošanā izmanto dabasgāzi.

SIA “Ogres Namsaimnieks” informē, ka klienti, kuriem SIA “Ogres Namsaimnieks” piegādā siltumenerģiju, šajā apkures sezonā strauju cenu kāpumu neizjutīs, jo piegādātā siltumenerģija lielākoties (ap 70%) tiek saražota biomasas katlumājā, kurā kā kurināmais tiek izmantota šķelda (sasmalcināta koksne). Labā ziņa – šķeldas cenas nav izteikti svārstīgas un to pieaugums ir mērens, salīdzinot ar dabasgāzi.

Atlikusī siltumenerģija tiek ražota dabasgāzes katlumājās, bet pavisam neliela daļa – koģenerācijas iekārtās. SIA “Ogres Namsaimnieks” 2020. gadā ir noslēgts dabasgāzes piegādes līgums ar fiksētu dabasgāzes cenu, kas ir spēkā līdz 2022. gada maija beigām.

Ņemot vērā minēto, klienti, kuriem SIA “Ogres Namsaimnieks” piegādā siltumenerģiju, šajā apkures sezonā ir pasargāti no ievērojama siltumenerģijas cenu kāpuma.

Saskaņā ar Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (turpmāk – SPRK) mājas lapā www.sprk.gov.lv publicēto informāciju siltumenerģijas tarifu pieaugums Latvijā ir vērojams kopš 2021. gada sākuma. Visstraujāk tarifs cēlies tiem siltumapgādes pakalpojumu sniedzējiem, kuri kā kurināmo izmanto tikai dabasgāzi.

Atbilstoši SPRK datiem uz 2021. gada 17. decembri SIA “Ogres Namsaimnieks” ir viens no zemākajiem siltumenerģijas tarifiem Latvijā.

SIA “Ogres Namsaimnieks” ir divdaļīgs siltumenerģijas tarifs, kas sastāv no siltumenerģijas gala tarifa siltumenerģijas komponentes ar dabasgāzes akcīzes nodokļa komponenti (35,40 EUR/MWh bez PVN) un siltuma jaudas maksas (21,7 tūkst. EUR/MW gadā). SIA “Ogres Namsaimnieks” tarifs, izteikts viendaļīgā tarifā, ir 46,26 EUR/MWh bez PVN.

Salīdzinājumam – vislētāk siltumenerģiju tirgo SIA “Rēzeknes siltumtīkli” – 30,07 EUR/MWh bez PVN, savukārt augstākais ir SIA “Ozolnieku KSDU” tarifs – 101,93 EUR/MWh bez PVN.  (Skatīt attēlā zem raksta SPRK 2021. gada 17. decembra siltumenerģijas tarifu apkopojumu.)

Lai arī šajā apkures sezonā SIA “Ogres Namsaimnieks” klienti neizjutīs būtisku siltumenerģijas cenu kāpumu, pateicoties atjaunojamo energoresursu izmantošanai siltumenerģijas ražošanā un fiksētai dabasgāzes cenai, ilgtermiņā jārēķinās ar siltumenerģijas tarifa pieaugumu, ņemot vērā, ka visā pasaulē ceļas energoresursu cenas, tostarp sadārdzinās elektrība, kas nepieciešama siltumenerģijas ražošanai.

Energoresursu taupīšana kļūs arvien aktuālāka – tas saistīts ar energoresursu tarifu paaugstināšanos, arvien stingrākām Eiropas Savienības energoefektivitātes prasībām, kā arī iedzīvotāju maksātspēju. Būs jāmeklē risinājumi kā taupīt siltumu un nepārmaksāt par to. Visefektīvākais veids, kādā to izdarīt – realizēt energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumus, t. i., renovēt dzīvojamo māju un tādā veidā ievērojami ietaupīt siltumenerģiju.

SPRK 2021. gada 17. decembra siltumenerģijas tarifu apkopojums

Related Posts

Arhīvi