Mālkalnes prospekts 3, Ogre, LV-5001
Mālkalnes prospekts 3, Ogre, LV-5001

Lielgabarīta atkritumu nodošana – šķiro, lai nepārmaksātu!

Sākot ar šī gada 1. septembri, Ogres daudzdzīvokļu dzīvojamo māju iedzīvotājiem no lielgabarīta atkritumiem jāatbrīvojas pašiem, tos nododot speciāli šim nolūkam paredzētās vietās (atkritumu pieņemšanas laukumos) vai pasūtot to izvešanu.

Lielākā daļa dzīvojamo māju iedzīvotāju ir apzinīgi un jauno kārtību ievēro – pēdējos mēnešos vairumā iekšpagalmu lielgabarīta atkritumu vairs nav vai to apjoms ir būtiski samazinājies. Atsevišķajos gadījumos, kad kāds negodprātīgi atstājis savus lielgabarīta atkritumus dzīvojamās mājas iekšpagalmā (lielākoties apjoms nav pārsniedzis vienu kubikmetru), izmaksas par šo atkritumu izvešanu un utilizēšanu tiek attiecinātas uz konkrēto dzīvojamo māju, kuras piesaistītajā teritorijā tie novietoti.

Vajadzība atbrīvoties no lielgabarīta atkritumiem var rasties jebkuram iedzīvotājam, un to var izdarīt gan bez maksas, gan arī par maksu.

Ietaupīt līdzekļus par lielgabarīta atkritumu nodošanu iespējams, atkritumus šķirojot.

Svarīgi!

SIA “Ķilupe” šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumā Akmeņu ielā 43b, Ogrē, BEZ MAKSAS TIEK PIEŅEMTI DAŽĀDA VEIDA ATKRITUMI TIKAI ŠĶIROTĀ VEIDĀ!

Ko nozīmē – šķirot lielgabarīta atkritumus?

Lai par lielgabarīta atkritumu nodošanu būtu jāmaksā pēc iespējas mazāk, tos pirms nodošanas SIA “Ķilupe” pašam JĀSAŠĶIRO.

1. piemērs: izjauc koka krēslu, izņem skrūves un noņem auduma apdari – MĒBEĻU KOKMATERIĀLUS var nodot bez maksas.

2. piemērs: atbrīvojies no vecajiem koka logiem, tos šķirojot – atsevišķi KOKMATERIĀLUS (logu rāmjus) un LOGU STIKLU var nodot bez maksas. Jāņem vērā, ka PVC logu stiklu bez maksas nodot nevar.

3. piemērs: izjauc veco koka sekciju, izņem stiklus un metāla detaļas – MĒBEĻU KOKMATERIĀLUS un LOGU STIKLU var nodot bez maksas.

4. piemērs: izjauc kumodi vai naktsskapīti, izņem atvilktnes un skrūves – MĒBEĻU KOKMATERIĀLUS var nodot bez maksas.

Lasi vairāk par to, kādus atkritumus šķirotā veidā var nodot bez maksas, ŠEIT.

Jāņem vērā:

  • koka logi nešķirotā veidā, tāpat kā citi remonta vai celtniecības darbu rezultātā radušies atkritumi (flīzes, betons, vecas durvis u. c.), tiek klasificēti kā būvgruži, no kuriem jāatbrīvojas par maksu. Lasi par būvgružu nodošanu ŠEIT;
  • ledusskapjus, datorus, mobilos telefonus, gludekļus un citas nolietotas elektriskās un elektroniskās iekārtas neizjauktā veidā bez maksas var nodot šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumā, kā arī individuāli piesakot izvešanu SIA “Ķilupe”. Vairāk informācijas ŠEIT.

PAR MAKSU nešķirotos lielgabarīta atkritumus (piemēram, biroja krēslu, matraci, dīvānu) var nodot:

  • pasūtot lielgabarīta atkritumu konteineru SIA “Ķilupe” (maksas pakalpojums), zvanot uz tālruņa numuriem 65071282, 29241492 vai rakstot uz kilupe@gmail.com;
  • pašiem nogādājot SIA “Getliņi EKO” atkritumu poligonā “Getliņi” Kaudzīšu ielā 57, Rumbulā, Stopiņu novadā (maksas pakalpojums). SIA “Getliņi EKO” tālruņa numurs 67317800 (vairāk informācijas ŠEIT);
  • pasūtot izvešanu SIA “Ogres Namsaimnieks” nelielos apjomos līdz sešiem kubikmetriem (maksas pakalpojums), darba laikā zvanot SIA “Ogres Namsaimnieks” Teritorijas uzkopšanas nodaļai uz tālruņa numuru 27027724 vai 65055404.

SIA “Ogres Namsaimnieks” atgādina, ka lielgabarīta atkritumu novietošana daudzdzīvokļu dzīvojamo māju iekšpagalmos ir aizliegta, un aicina ikvienu fiksēt pārkāpuma faktu fotogrāfijā vai video un ziņot Ogres novada pašvaldības policijai:

  • izmantojot mobilās lietotnes “Ogres novadnieks” sadaļu “Ziņo Pašvaldības policijai” (autorizējoties ar Ogres novadnieka karti vai internetbanku). Ziņojumam iespējams pievienot fotogrāfiju vai video materiālu;
  • rakstot Ogres novada pašvaldības policijai e-pastu uz ppolicija@ogresnovads.lv;
  • zvanot Ogres novada pašvaldības policijai uz tālruņa numuru 65047100.

Informācijai!

SIA “Ķilupe” šķiroto atkritumu pieņemšanas laukuma Akmeņu ielā 43b, Ogrē, darba laiks:

  • darba dienās no plkst. 10:00 līdz 19:00;
  • sestdienās, svētdienās un svētku dienās no plkst. 10:00 līdz 16:00.

Related Posts

Arhīvi