Līdz ar apkures sezonas sākumu pieaug komunālie maksājumi un aktuāls kļūst jautājums par siltumenerģijas taupīšanu dzīvojamā mājā. Tā kā apkures sezona vidēji ilgst septiņus mēnešus, ir svarīgi ievērot dažas vienkāršas lietas, kas ļauj taupīt siltumenerģiju:
- Neaizklāt radiatorus (tostarp nežāvēt uz tiem veļu), lai ir brīva vieta, kur cirkulēt gaisam. Siltumam ceļoties uz augšu, tas istabā veido lielu loku, veicinot vienmērīgu siltuma izplatīšanos telpā.
- Pirms apkures sezonas iztīrīt radiatorus ar putekļusūcēju.
- Ilgstoši neatstāt PVC logus tā sauktajā “ziemas vēdināšanas” režīmā. Lai nodrošinātu efektīvu vēdināšanu, ieteicams divas līdz četras reizes dienā plaši atvērt logus uz 5–10 minūtēm.
- Uz nakti aizvērt aizkarus un nolaist žalūzijas, lai samazinātu siltuma zudumus caur logiem.
- Apkures sezonas laikā kāpņu telpas ārdurvis un logus (arī pagrabā) ilgstoši neturēt atvērtus.
- Sekot līdzi, lai dzīvojamās mājas stāvos nestāvētu vaļā atkritumu stāvvads.
Citas siltumenerģijas taupīšanas iespējas ar lieliem ilgtermiņa ieguvumiem:
- Dzīvoklī ierīkot konvekcijas tipa sildķermeņus – konvektorus vai tērauda plākšņu tipa radiatorus ar profilētiem apsildes paneļiem un konvekcijas elementiem. Šādi sildķermeņi ir piemērotākie dzīvojamajām mājām, kas pieslēgtas centralizētai siltumapgādes sistēmai.
Jāņem vērā! Ja dzīvoklī regulāri ir pārāk karsti, iespējams, tajā uzstādīti tehniskajiem noteikumiem neatbilstoša izmēra radiatori, līdz ar to dzīvoklis tiek pārkurināts, radot traucējumus arī kopējā dzīvojamās mājas apkures sistēmā.
- Ierīkot siltinātas kāpņu telpu metāla ārdurvis – salīdzinot ar koka ārdurvīm, tās ir daudz blīvākas, aprīkotas ar aizvērēja mehānismu un mitruma ietekmē nedeformējas.
- Nomainīt pret PVC logiem pagraba logus, kur tie joprojām ir no koka.
- Siltināt dzīvojamo māju – efektīvākais siltumenerģijas taupīšanas veids, kas vienlaikus palielina dzīvojamās mājas ilgmūžību.