Mālkalnes prospekts 3, Ogre, LV-5001
Mālkalnes prospekts 3, Ogre, LV-5001

Kur nodot nolietoto elektrotehniku?

SIA “Ogres Namsaimnieks” aicina daudzdzīvokļu dzīvojamo māju iedzīvotājus izmantot iespēju bez maksas nodot nolietoto elektrotehniku pārstrādei SIA “Ķilupe”.

Jāņem vērā, ka nolietotās elektriskās un elektroniskās iekārtas nedrīkst būt izjauktas!

Kas ir elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumi?

Tās ir visa veida nolietotas elektropreces / iekārtas, ko darbina baterijas vai jāpieslēdz strāvai, piemēram, ledusskapji, radiatori, ventilatori, gludekļi, datori, televizori, urbji, šujmašīnas, veļasmašīnas, trauku mašīnas, telefoni utt.

Kāpēc elektrotehnika jānodod atsevišķi no pārējiem atkritumiem?

Izmestā elektrotehnika tiek klasificēta kā bīstamie atkritumi, jo satur videi un cilvēka organismam kaitīgas vielas – svinu, niķeli, dzīvsudrabu un citus smagos metālus.

Nododot elektrotehniku pārstrādei, iekārtu sastāvdaļas tiek pārstrādātas jaunos materiālos un iekārtās. Piemēram, no nolietota mobilā telefona atkārtoti var izmantot līdz 83% materiālu, savukārt no televizora – līdz pat 97%!

Lai gan šķirotajos atkritumos savāktās elektrotehnikas apjoms Latvijā palielinās, iedzīvotāji joprojām iegādājas vairāk elektropreču nekā nodod. Valsts vides dienesta apkopotie dati par 2018. gadu rāda, ka Latvijā realizētas 24 290 tonnas elektrisko un elektronisko iekārtu, bet savāktas atkritumos (vairums nodots pārstrādei un reģenerācijai) 10 096 tonnas. 2017. gadā realizētas 22 787 tonnas un savāktas 9 346 tonnas, savukārt 2016. gadā – realizētas 18 667 tonnas, savāktas 4 436 tonnas.

Kādos veidos var bez maksas nodot elektrotehniku?

  • Šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumā Akmeņu ielā 43b, Ogrē – darba dienās no plkst. 10:00 līdz 19:00, sestdienās un svētdienās no plkst. 10:00 līdz 16:00.
  • Individuāli piesakoties SIA “Ķilupe” – zvanot uz tālruņa numuriem 65071222 vai 29104053 (arī rakstot ziņu aplikācijā “WhatsApp”), rakstot e-pastu uz kilupe@gmail.com. Elektrotehnika tiks savākta aptuveni nedēļas laikā no pieteikuma dienas. Lai saprātīgi tērētu resursus, SIA “Ķilupe” katrā atkritumu savākšanas braucienā cenšas apkalpot iespējami vairāk klientu – jo vairāk iedzīvotāju pieteiks elektrotehnikas izvešanu, jo operatīvāk tos varēs savākt.

Atceries!

  • Neizmet elektrotehniku kopā ar citiem atkritumiem.
  • Nolietoto elektrotehniku nodod tikai neizjauktā veidā.

Related Posts

Arhīvi