Mālkalnes prospekts 3, Ogre, LV-5001
Mālkalnes prospekts 3, Ogre, LV-5001

Apstiprināti jauni SIA “Ogres Namsaimnieks” siltumenerģijas tarifi

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) šogad jau otro reizi apstiprinājusi SIA “Ogres Namsaimnieks” siltumapgādes pakalpojuma tarifus. Jaunie tarifi, kas būs spēkā no šā gada 1. septembra, ir zemāki nekā pašreiz piemērotie.

SIA “Ogres Namsaimnieks” apstiprināti siltumenerģijas divdaļīgie tarifi. Jaunā siltumenerģijas gala tarifa siltumenerģijas komponente ar dabasgāzes akcīzes nodokļa komponenti līdz 2021. gada 30. jūnijam būs 36,34 EUR/MWh (bez PVN). Savukārt no 2021. gada 1. jūlija būs spēkā siltumenerģijas gala tarifa siltumenerģijas komponente ar dabasgāzes akcīzes nodokļa komponenti 34,52 EUR/MWh (bez PVN). Siltumenerģijas gala tarifa siltuma jaudas maksa ir 21,7 tūkst. EUR/MW, kas saglabājas līdzšinējā apmērā.

SIA “Ogres Namsaimnieks” ir divdaļīgs tarifs, kas sastāv no siltumenerģijas komponentes un jaudas maksas. Šāds tarifs labāk atspoguļo tarifa veidojošo izmaksu struktūru, kas savukārt veicina sistēmas optimālu izmantošanu. Tarifa siltumenerģijas komponentes samazinājums iespējams, pateicoties iepirktās siltumenerģijas cenas samazinājumam. Tas ļāvis SIA “Ogres Namsaimnieks” samazināt kopējās izmaksas par aptuveni 29 tūkst. EUR.

SPRK 2017. gadā izveidotā pieeja šobrīd ļauj siltumapgādes uzņēmumiem daudz operatīvāk reaģēt uz kurināmā cenu vai iepirktās siltumenerģijas cenu izmaiņām. Līdz ar to, reaģējot uz šīm cenu izmaiņām, tarifus ir iespējams koriģēt arī vairākas reizes gadā, nodrošinot to atbilstību faktiskajām pakalpojuma izmaksām.

Tarifu aprēķinus par noteiktajiem (piedāvātajiem) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifiem SIA “Ogres Namsaimnieks” iesniedza SPRK šā gada 23. jūlijā. SPRK, izvērtējot komersanta iesniegto pamatojumu, secināja, ka noteiktie (piedāvātie) tarifi ir pamatoti un atbilstoši metodikai.

Related Posts

Arhīvi