Avārijas dienests 24 stundas ! 650 22261
gerbonis
silti
baseins
SUNU KONTS
ūdens skaitittaji
Kapi
Dispečerizācija

Ja vēlies apskatīt Ogres novada p/a „Ogres namsaimnieks” siltummezglu dispečerizācijas sistēmas mājas lapu, spiediet šeit, lai ienāktu sistēmā lietojiet pieejas
username: demo
password: demo

Māju vecākie
Māju vecākie

Ogres māju vecāko kustība aktivizējās no 2002. gada un to darbību reglamentē nolikums par māju vecākiem, sk. turpmāk un savstarpēji noslēgtais sadarbības līgums ar aģentūru "Ogres namsaimnieks".

Mājas vecākie parasti tiek ievēlēti mājas iedzīvotāju kopsapulcē, kuru var sasaukt mājas iedzīvotāji paši, izziņojot tās norises laiku un vietu ar rakstisku paziņojumu, kuru piestiprina visiem mājas iedzīvotājiem redzamā vietā. Turpmākās sapulces parasti sasauc mājas vecākais, vai iedzīvotāju aktīvistu grupa. Pēc ievēlēšanas, mājas vecākais slēdz līgumu ar p/a, kurā ir noteikti pienākumi un tiesības.

Nolikumā pār māju vecākajiem ir noteikts, ka mājas vecākajam ir tiesībās iedzīvotāju vārdā vērsties aģentūrā „Ogres namsaimnieks ”ar iesniegumiem par mājas apsaimniekošanā un komunālo pakalpojumu piegādi, kā arī iesniegt priekšlikumus. Tas ir ļoti svarīgi plānojot darbus nākamajiem gadiem.

MĀJAS VECĀKAJAM IR JĀZIN,  KAS  NOTIEK MĀJĀ

Kā viena no galvenajām īpašībām, kurai būtu jābūt mājas vecākajam ir komunikabilitāte, jo viens no galvenajiem uzdevumiem ir informēšana. Mājas vecākajam ir jāziņo par negācijām  - nelikumīgām pārbūvēm, patvaļīgu dzīvojamo telpu aizņemšanu. Mājas vecākais var izvietot redzamā vietā vai personiski paziņot mājas iedzīvotājiem par notikušajām vai gaidāmajām aktivitātēm (jauno apsaimniekošanas maksu, remontiem, pārbūvi, pārtraukumiem pakalpojumu piegādē). Šajā sakarā aģentūra  piedāvā atjaunot māju koplietošanas telpās ziņojumu dēļus.

 •  Mājas vecākajiem ir jāseko līdzi dzīvojamās mājas koplietošanas telpu durvju un logu tehniskajam stāvoklim.

 • Viņam ir jāmāk sadarboties ar sētnieku un jāseko līdzi kārtībai piemājas teritorijā, lai teritorijā neatrastos klaiņojoši dzīvnieki.

 • Mājas vecākais  var piedalīties mājas apsekošanā,  kopējo ēkas skaitītāju nolasīšanā un viņam ir tiesības pārbaudīt veikto remontdarbu kvalitāti.

 • Mājas vecākajam līdz 1. jūlijam būtu jāiesniedz apsaimniekotājam vēlamo darbu saraktu nākošajam gadu.

 • Katru gadu tiek rīkota Ogres māju vecāko kopsapulce, kuras laikā katrs mājas vecākais saņem nākošā gada mājas tāmi, ar kuru vēlams iepazīstināt mājas iedzīvotājus, rīkojot sapulces, vai uzliekot informāciju uz ziņojumu dēļiem 

Ja iedzīvotāji nav apmierināti ar sava mājas vecākā darbību, viņi ir tiesīgi sasaukt sapulci un noformējot pārvēlēšanas protokolu, ievēlēt citu mājas vecāko. 

Gadā reizi, notiek arī lielā māju vecāko kopsapulce, kuras laikā p/a atskaitās par paveikto un dod ieskatu nākamo gadu plānos. Vairākas reizes gadā tiek rīkotas info dienas.

KĀ IEVĒLĒT MĀJAS VECĀKO?

Iedzīvotāju iniciatīvas grupa var nozīmēt laiku, kurā rīkot pārvēlēšanas sapulci un izlikt pie mājas paziņojumus.

 Mājas vecāko var pārvēlēt katru gadu. Sapulces laikā, mājas vecākai atskaitās par savu darbu un iesaka jaunos mājas vecākā kandidātus par kuru sapulces dalībnieki nobalso. Protokolā ir jāparakstās 50% +1  dzīvokļa īpašnieku.

 Gadījumos, kad ir skaidri zināms, kurš būs jaunais „mājas saimnieks”, sapulci var nerīkot, pietiek ar to, ka iedzīvotāju iniciatīvas grupa, vai bijušais mājas vecākais  sagatavo protokolu un  lūdz iedzīvotājus 50% +1  ar savu parakstu apliecināt, ka tie piekrīt jauna mājas vecākā ievēlēšanai. 

Skatīt pielikumā dokumentus.

  

Saistītie faili

par_maju_energoefektivitates_paaugstinasanu_jauns.docLejuplādēt
Spied te, lai nokļūtu lapas augšā
Laika ziņas
Apmācies
-2c
Apmācies, R vējš 4 m/s

Vārda dienu svin:

Antis, Antons
Piektdiena, 18. janvāris
E-Ogresnamsaimnieks
Aptauja

Kurā no medijiem Jūs pārsvarā lasāt "Ogres namsaimnieks" ziņas?

www.ogresnamsaimnieks.lvOgres namsaimnieks Facebook lapāOnamsaimnieks twitter kontācitur
Apskatīt visus rezultātus
Kontaktinformācija

Kases darba laiks

Darba laiki:

 • P.
  8:00-17:30
 • O.
  8:00-16:30
 • T.
  8:00-16:30
 • C.
  8:00-16:30
 • P.
  8:00-15:30

Pārtraukums

11:30-13:00

Administratīvais departaments

Adrese:

Mālkalnes prospekts 3, Ogre

Darba laiki:

 • P.
  8.00- 18.00
 • O.
  8.00- 17.00
 • T.
  8.00- 17.00
 • C.
  8.00- 17.00
 • P.
  8.00- 16.00

Pārtraukums

12:00 - 13:00Apskatīt visus kontaktus