Avārijas dienests 24 stundas ! 650 22261
gerbonis
silti
baseins
SUNU KONTS
ūdens skaitittaji
Kapi
Dispečerizācija

Ja vēlies apskatīt Ogres novada p/a „Ogres namsaimnieks” siltummezglu dispečerizācijas sistēmas mājas lapu, spiediet šeit, lai ienāktu sistēmā lietojiet pieejas
username: demo
password: demo

Jaunumi

Karstā ūdens cirkulācijas problēmas mantotas vēl no padomju gadiem

 • Pievienots: 03.12.2018
 • 13:58:43
 • Lasīts: 254 reizes

   Ogres daudzdzīvokļu namos joprojām novērojamas karstā ūdens cirkulācijas problēmas, kuru cēloņi meklējami padomju laikos izbūvētās siltumapgādes sistēmas īpatnībās, atzīst SIA "Ogres Namsaimnieks" Ēku inženiertīklu nodaļas vadītājs Aivars Strazdiņš.

  Ja šobrīd siltummezgli ir izvietoti katrā mājā, tad padomju laikos to bija krietni mazāk. Toreiz siltummezglus izbūvēja Ausekļa prospektā 6, Parka ielā 14, Zilokalnu prospektā 16A un Grīvas prospektā 4, Ogre. No šiem siltummezgliem karsto ūdeni pa atsevišķiem cauruļvadiem nogādāja daudzdzīvokļu namos. Tā kā netika ievēroti mūsdienās spēkā esošie normatīvi, kas nosaka optimālo ūdens temperatūru siltumapgādes sistēmā, šie cauruļvadi, un arī ēkās izvietotie stāvvadi, ātri aizkaļķojās. Jāņem arī vērā, ka pirmie daudzdzīvokļu nami Ogrē izbūvēti 50-tajos gados-  pirms 70 gadiem.

  Daļa no cauruļvadiem ir nomainīti, bet daļā māju joprojām tiek atklāti aizkaļķojušies stāvvadi. Tie ietekmē ūdens cirkulāciju - pa aizkaļķotajām caurulēm ūdens virzās lēnāk, bet vietās, kur caurules jau nomainītas, cirkulācija ir labāka. Tādēļ daļā dzīvokļu, atgriežot krānu, siltais ūdens sāk tecēt drīzāk, bet citviet jāpagaida ilgāk. Saprotama ir iedzīvotāju neapmierinātība - jāmaksā taču ir par patērētā ūdens apjomu, neatkarīgi no tā, cik drīz sāk tecēt siltais ūdens. Vislabākais risinājums būtu jaunu stāvvadu izbūve, taču tās izmaksas ir salīdzinoši augstas. Jebkurā gadījumā, tieši karstā ūdens cirkulācija, maksa par kuru iekļauta arī iedzīvotāju rēķinos, nodrošina šī ūdens pieejamību. "Ja cirkulācijas nebūtu, tad atgriežot krānu no rīta, karstais ūdens sāktu tecēt varbūt ap pusdienlaiku," skaidro A.Strazdiņš.

  Vēl sarežģītāka situācija ir Grīvas prospekta daudzdzīvokļu namos, kuros vēsturiski netika izbūvēti siltā ūdens cirkulācijas stāvvadi un cirkulācija notiek tikai pagrabstāvā. Līdz ar to, ja vien kāds no tuvējiem kamiņiem nav lietojis silto ūdeni, tad, atgriežot krānu, piemēram, piektajā stāvā, ir jāgaida līdz ūdens līdz tam nonāks no pagrabstāva. Turklāt dvieļu žāvētāji vannasistabā vasarā ir vēsi, kas veicina mitruma uzkrāšanos. Vēlamais risinājums šajās mājās ir siltā ūdens cirkulācijas stāvvadu izbūve. Tā pēc iedzīvotāju iniciatīvas jau īstenota Grīvas prospektā 4, Ogre.

 

Sagatavots: fakti.lv

http://fakti.lv/?url=echoart&ArticleId=19135&comments=1

Spied te, lai nokļūtu lapas augšā
Laika ziņas

Vārda dienu svin:

Izidors, Kazimirs
Svētdiena, 24. marts
E-Ogresnamsaimnieks
Aptauja

Kurā no medijiem Jūs pārsvarā lasāt "Ogres namsaimnieks" ziņas?

www.ogresnamsaimnieks.lvOgres namsaimnieks Facebook lapāOnamsaimnieks twitter kontācitur
Apskatīt visus rezultātus
Kontaktinformācija

Kases darba laiks

Darba laiki:

 • P.
  8:00-17:30
 • O.
  8:00-16:30
 • T.
  8:00-16:30
 • C.
  8:00-16:30
 • P.
  8:00-15:30

Pārtraukums

11:30-13:00

Administratīvais departaments

Adrese:

Mālkalnes prospekts 3, Ogre

Darba laiki:

 • P.
  8.00- 18.00
 • O.
  8.00- 17.00
 • T.
  8.00- 17.00
 • C.
  8.00- 17.00
 • P.
  8.00- 16.00

Pārtraukums

12:00 - 13:00Apskatīt visus kontaktus