Avārijas dienests 24 stundas ! 650 22261
gerbonis
ūdens skaitittaji
Dispečerizācija

Ja vēlies apskatīt Ogres novada p/a „Ogres namsaimnieks” siltummezglu dispečerizācijas sistēmas mājas lapu, spiediet šeit, lai ienāktu sistēmā lietojiet pieejas
username: demo
password: demo

Jaunumi

Mainīsies siltumenerģijas patēriņa aprēķina metodika

 • Pievienots: 06.08.2018
 • 13:54:17
 • Lasīts: 937 reizes

     No 01.septembra mainīsies kārtība, kādā tiek aprēķināts siltumenerģijas patēriņš Ogres pilsētas daudzdzīvokļu namos, informē SIA “Ogres namsaimnieks” siltumapgādes nodaļas vadītājs Igors Minovs.

     Turpmāk maksa tiks aprēķināta saskaņā ar MK noteikumiem Nr. 524 “Kārtība, kādā nosaka, aprēķina un uzskaita katra dzīvojamās mājas īpašnieka maksājamo daļu par dzīvojamās mājas uzturēšanai nepieciešamajiem pakalpojumiem”. Par karstā ūdens cirkulāciju dzīvokļos būs jāmaksā viena, konstanta maksa. Patērētā siltumenerģija cirkulācijas nodrošināšanai dzīvoklī tiks pieņemta attiecībā no ēkā izbūvētā cirkulācijas veida - “Ir atsevišķas mājas, kur cirkulāciju notiek tikai pa pagrabu, tajās maksa būs mazāka (maksa ir atkarīga no siltumenerģijas tarifa – maksas par megavarstundu) – 0,04 megavatstundas uz dzīvokli mēnesī. Mājās, kurās cirkuklācija notiek pa stāvvadiem, maksa par cirkulāciju būs noteikta 0,1 megavatstunda uz dzīvokli mēnesī,” skaidro I.Minovs.

     Saskaņā ar noteikumiem kopējo dzīvojamai mājai piegādātās siltumenerģijas daudzumu nosaka, izmantojot dzīvojamās mājas ievadā uzstādīto siltumenerģijas skaitītāju. No tā uzrādītā patērētās siltumenerģijas apjoma atrēķinot fiksēto siltumenerģijas daudzumu par cirkulāciju, tiks noteikta maksa par karstā ūdens patēriņu. Savukārt periodā, kad ēkai ir pieslēgta apkure, siltumenerģija karstā ūdens sagatavošanai tiek aprēķināta izmantojot nosacīto siltuma daudzumu, kas nepieciešams viena ūdens kubikmetra uzsildīšanai. Patērētais siltumenerģijas daudzums apkurei tiek noteikts no ievadā uzstādītā siltumenerģijas skaitītāja atrēķinot siltumenerģiju, kas patērēta cirkulācijai un karstajam ūdenim.

     Salīdzinājumam – līdz šim par karstā ūdens cirkulāciju un karstā ūdens patēriņu bija noteikta vienota maksa, iedzīvotājiem maksājot par karstā ūdens patēriņu, bet karstā ūdens cenai pārsniedzot cenu, kāda būtu siltumenerģiju ražojot ar elektrību, to noteica kā maksu par cirkulāciju. Ziemas periodā pēc vasaras vidējā siltumenerģijas patēriņa tika piemērota tādi pati maksa karstajam ūdenim, bet pārējais maksāts par apkuri. “Reāli karstā ūdens cirkulācija papildus uzsilda telpas, tādēļ šobrīd maksa par cirkulāciju izdalīta atsevišķi,” skaidro I.Minovs.

Saskaņā ar MK noteikumiem, ir šādi siltumenerģijas patēriņa veidi:

1.siltumenerģija, kas patērēta apkurei, karstā ūdens nodrošināšanai un karstā ūdens cirkulācijas nodrošināšanai;

2.siltumenerģija, kas patērēta apkurei un karstā ūdens nodrošināšanai;

3.siltumenerģija, kas patērēta apkurei.

     I.Minovs atgādina, ka, kā ik gadu, arī šovasar, saskaņā ar noteikto grafiku notiek Ogres siltumtīklu hidrauliskās pārbaudes. Šobrīd gan tās uz laiku patrauktas un tiks turpinātas pēc gaidāmajiem siltumtīklu rekonstrukcijas darbiem. Jau noslēgušies iepirkumi un noslēgti līgumi par siltumkameras demontāžu pie Mālkalnes prospekta 18, Ogrē, siltumtīkla rekonstrukciju pie Grīvas prospekta 1A, Ogrē un pie Brīvības ielas 2 un 4B, Ogrē. Šos darbus paredzēts veikt šomēnes. Siltumtīkli rekonstrukcijas darbi šogad jau veikti pie Brīvības ielas 15A, Ogrē. Attiecīgajās vietās siltumtīklu objektu rekonstrukcija paredzēta, ņemot vērā iepriekš notikušās avārijas, kā arī lai uzlabotu kopējo siltumapgādes tīklu stāvokli.

Sagatavoja: fakti.lv

http://fakti.lv/?url=echoart&ArticleId=18946

Spied te, lai nokļūtu lapas augšā
Laika ziņas

Vārda dienu svin:

Anastasija, Marģers
Svētdiena, 21. aprīlis
E-Ogresnamsaimnieks
Kontaktinformācija

Kases darba laiks

Darba laiki:

 • P.
  8:00 - 17:30
 • O.
  8:00 - 16:30
 • T.
  8:00 - 16:30
 • C.
  8:00 - 16:30
 • P.
  8:00 - 15:30

Pārtraukums

11:30 - 13:00Apskatīt visus kontaktus